Montaż sieci kamer i systemów monitoringu

Systemy kamer i sieci monitoringu składają się najczęściej z kamer analogowych lub cyfrowych, oraz głównej jednostki centralnej (rejestratora), w której zapisywany jest obraz wideo a także audio w razie potrzeby. Dlatego w obecnych czasach sieć monitoringu daje możliwość nadzorowania przebiegu pracy na terenie twojej firmy,gospodarstwa domowego,terenu wokół twojej posesji,zaplecza magazynowego itp. wglądu do systemu kamer przez całą dobę za pośrednictwem internetu.

Korzystając z tego rozwiązania będziesz mieć zawsze pewność co do prawidłowych działań pracowników nawet wtedy gdy będziesz odpoczywać na wakacjach. Dostęp do kamer może być chroniony panelem logowania, dzięki czemu tylko użytkownicy znający login i hasło będą mieli dostęp do sieci wideo. Obraz z kamer może zapisywany w różnych formatach obecnie rozwiązaniem jest zapisywanie go na twardych dyskach o pojemności jednego 1TB, dzięki czemu Twoja firma zyskuje możliwość sprawdzania obrazu z kamer nawet kilka tygodni wstecz. Telewizja Przemysłowa – nazywa się to jak w przeciwieństwie do zwykłej domowej telewizji nie jest jawnie przekazywana, jest zbudowany w “obieg zamknięty”. Nowoczesny system składa się z kamer, rejestratora , monitora i oczywiście wszystkie te urządzenia muszą być połączone ze sobą za pomocą kabli i akcesoriów.


System został opracowany i jest nadal używany głównie do nadzoru / bezpieczeństwa własności, komercyjnych i domowych, jednak jest on wykorzystywany do wielu innych powodów, takich jak zdrowie i bezpieczeństwo.